Kreatywność uczestników konkursu nie miała granic. W wydarzeniu wzięło udział prawie 40 wyjątkowych prac, które sukcesywnie zbierały głosy publiczności.
Sprawdź, kto zdobył serca publiczności
Wśród nagród przyznawanych dla uczestników konkursu ArchiUp #INTERIORCALLING znalazło się kilka kategorii. Pierwszą z nich były trzy nagrody publiczności przyznawane na podstawie ilości zebranych głosów w serwisie. Drugą była nagroda przyznawana przez jury złożonego z zespołu ekspertów. Trzecim typem nagród były nagrody specjalne przyznawane przez poszczególne marki patronujące wydarzeniu.
Głosowanie publiczności zakończyło się zwycięstwem projektu wykonanego przez Ewelinę Skiterską (Biscuit Projekt). Koncepcja projektantki spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony publiczności, która oddała na nią największą liczbę głosów podczas głosowania. Jest to projekt apartamentu wykonany w stylu loftowym z nutą współczesnego art deco. Przedstawia dzienną część apartamentu przeznaczonego dla pary.
Miejsce drugie w głosowaniu publiczności zdobyła praca nadesłana przez Urszulę Gołotę (UTOO Pracownie Architektury Wnętrz i Krajobrazu). Jest to projekt salonu kąpielowego połączony ze strefą relaksu. Aranżacja nawiązuje do natury, bliskości morza i gór. Zastosowanie dużych przeszkleń pozwoliło na wizualizacje niezwykłego krajobrazu górskich lasów, który zdecydowanie oczarował głosującą publiczność. W projekcie nie zabrakło modnych suszonych dekoracji wykonanych z traw i kwiatów, które współgrają z tapetą o podobnym motywie.
Miejsce trzecie w głosowaniu publiczności zdobył projekt Weroniki Pietruńko, który przedstawia ciekawie zaaranżowany open space w warszawskim biurowcu. Wspólna przestrzeń przeznaczona do pracy łączy strefy rekreacyjne z biurowym klimatem. Założeniem projektu było stworzenie ustronnej, a zarazem wspólnej przestrzeni, która łączy w sobie przestronne miejsca pracy oraz strefy rekreacyjne i sale konferencyjne. Gama kolorystyczna zastosowana w projekcie to przede wszystkim zieleń, czerń, brąz jak i dodatki koloru słomkowego oraz złota. Tutaj każdy pracownik znajdzie dla siebie swoją prywatną przestrzeń, a jednocześnie może się integrować z innymi. Wnętrze przywołuje domową atmosferę pozostając nowoczesne i eleganckie.
Projekt nagrodzony przez jury
Wśród nadesłanych prac znalazł się projekt przytulnego wnętrza, który został jednogłośnie wyróżniony przez jury konkursowe. Podczas tej edycji jury składało się z czterech ekspertów, wśród których znaleźli się: Paweł Podwojewski, Robert Juchnevic, Kamil Sokalski i Dawid Mąkinia, nagrodziło pracę wykonaną przez Filipa Tracza (Biuro projektowe Elegance of Tailors). Praca przedstawia wnętrza czteropoziomowego domu, które został wykonany w minimalistycznym stylu z wykorzystaniem elementów boho. Całkowita powierzchnia, którą prezentuje projekt to 150m2. Stylistyka została utrzymana w stylu nowoczesnym z wyraźną przewagą szarości beżu i czerni.
Nagrody specjalne od Patronów konkursu
Każda z marek patronujących wydarzeniu wybrała swojego faworyta wśród prac nadesłanych przez projektantów. Firma Duravit wyróżniła pracę zaprojektowaną przez Jakuba Żurawickiego (Żurawicki Design). To komfortowe i przytulne wnętrze w stylu japandi, gdzie skandynawski minimalizm łączy się z japońskim uporządkowaniem. Użycie naturalnych materiałów, takich jak: lite drewno, kamień, skóra, czy innych miękkich materiałów pozwoliło podkreślić nie tylko prostotę, ale również wyjątkowy charakter pomieszczeń. Zastosowanie lekkich, ażurowych przepierzeń delikatnie wydzieliło poszczególne strefy wnętrza, a dobór pastelowej palety barw skupionej na kolorach ziemi, pozwolił na stworzenie miejsca idealnego do wyciszenia i wypoczynku. Projekt zachwycił również markę Brodziak Gallery, która przyznała jego autorowi plakat #17 fot. Szymon Brodziak. Projekt przykuł również uwagę Bester Studio, które nagrodziło tę wyjątkową koncepcję nowoczesną półką VINKE.
Complet Furniture zaprosiło na wizytę w showroomie i fabryce Arkadiusza Młynarczyka, (Solido - Projekty Wnętrz) to autor kompaktowego, industrialnego wnętrza. Projektant otrzymał również atrakcyjną roczną zniżkę -20% na zakup produktów marki. Nietuzinkowy projekt łódzkiego mieszkania łączy industrialny charakter z nowoczesnością i delikatną nutą szaleństwa, które przejawia się w zdecydowanej kolorystyce. Wyzwaniem w tym projekcie było takie wykorzystanie projektowanej przestrzeni, by wydobyć z niej maksimum funkcjonalności, przy jednoczesnym zachowaniu unikalnej stylistyki. Wyposażenie w pełni odzwierciedla potrzeby najbardziej wymagającego użytkownika, nawet pomimo dość kompaktowego metrażu. Koncepcja tego niebanalnego mieszkania wpadła również w oko marce Röben.
Nagrodę specjalna od firmy Omnires pod postacią 50% rabatu na produkty marki zdobył Bartłomiej Karolczuk (Karolczuk Interior Design). Wnętrze współczesnej, owalnej kuchni, gdzie minimalizm kolorystyczny połączono z niebanalnymi meblami i oświetleniem. Projekt wybrała również marka Forbo. Autor projektu pokazuje, że kuchnia to nie tylko przestrzeń do przygotowywania posiłków, ale także miejsce spotkań. Minimalizm kolorystyczny i materiałowy przełamano przy pomocy owalnych i półokrągłych kształtów mebli kuchennych. Pozornie surowe wnętrze ozdobiła także zaprojektowana przez autora szklana lampa o falującym kształcie oraz miękkie, pluszowe taborety.
Fotel obrotowy od firmy VANK otrzymał Mikołaj Wieczorek, (Studio Kreatywne). Jego projekt to nowoczesne biuro, gdzie przestrzeń pobudzająca kreatywność została harmonijnie połączona z rzeczywistym miejscem pracy. Idea projektu zawiera się w stworzeniu wnętrza, w którym zachowano balans pomiędzy przestrzenią pobudzającą kreatywność, a rzeczywistym miejscem pracy. Założeniem było wydobycie atrakcyjnych elementów industrialnych, które połączono z elementami współczesnego wzornictwa i wyposażenia. Zaproponowany został podział na różne strefy pracy i rekreacji. Konfiguracja przestrzenna wnętrza opracowana została na potrzeby niewielkiego biura dla około 10 pracowników.
Mała przestrzeń w jasnej kolorystyce również może zachwycić! Aranżacja 30m2 wykonana przez projektantkę Joannę Kamorek (JoK Design - Studio projektowania wnętrz), została wyróżniona nagrodą specjalną od Wallart. Marka patronująca konkursowi przyznała zwyciężczyni bon o wartości 500 zł na firmowe produkty oraz dwie oryginalne poszewki na poduszki. Jasna, stonowana kolorystyka oraz lustra optycznie powiększają przestrzeń i dodają jej światła. Projektantka stworzyła wyjątkowy projekt, który na niewielkiej przestrzeni mieści duży aneks kuchenny z oddzielną sypialnią. Wykorzystane w koncepcji tapety od Wall Art pojawiły się zarówno w salonie, jak i w łazience dodając obu pomieszczeniom wyjątkowego charakteru.
Gratulujemy wyróżnionym projektantom i dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie! Wyjątkowy styl prac, oryginalne i świeże pomysły na niebanalne wnętrza powstały, dzięki wykorzystaniu bogatych zasobów cyfrowych dostępnych w naszej bibliotece 3D ArchiUp.