Chaos Cloud wykorzystuje ogromną skalowalność chmury obliczeniowej oraz całkowicie eliminuje wymóg współpracy z zewnętrznymi dostawcami usług, instalacją wtyczek, konfiguracją sieci lub maszyn wirtualnych. Jako usługa szybkiego, prostego i zdalnego renderingu w chmurze.
Dostępna jest jednym kliknięciem bezpośrednio z poziomu V-Ray (zintegrowany w: V-Ray dla SketchUp, V-Ray dla Rhino, V-Ray dla Revit, V-Ray dla Maya, V-Ray dla 3ds Max, V-Ray dla Cinema4D, V-Ray dla Modo oraz V-Ray dla Houdini).
Chaos Cloud został zaprojektowany z myślą o wizualizacjach architektury i produktu. Jest to optymalne rozwiązanie podczas pracy, która wymaga wielokrotnych zmian projektowych. W takich przypadkach, mechanizm inteligentnego przesyłania, analizuje scenę i przekazuje do ponownego renderingu jedynie elementy, które zostały zmienione. Częścią usługi jest portal umożliwiający monitorowanie pracy, pozwalający na prostą edycję zadań i ponowne uruchomienie projektu, nawet bez dostępu do sceny. Portal ten posiada wsparcie dla urządzeń mobilnych.
Do kogo skierowana jest usługa renderingu w chmurze?
Chaos Cloud to prosta zintegrowana usługa, która zapewnia szybkie renderowanie w chmurze indywidualnym użytkownikom. Jest odpowiedzią na potrzebę uproszczonego, przyjaznego rozwiązania zdalnego renderowania dla architektów, grafików komputerowych, projektantów produktów i efektów specjalnych. Jest przeznaczona dla projektantów i artystów, którym zależy na czasie, i którzy unikają skomplikowanych technicznie rozwiązań, szukając takich, które nie zakłócają płynności ich procesów twórczych.
Główne cechy Chaos Cloud
Chaos Cloud jest ściśle zintegrowana z interfejsem V-Ray i oferuje możliwość przesyłania prac za pomocą jednego kliknięcia. Upraszcza to podejście do renderowania w chmurze, sprawiając wrażenie naturalnej rozbudowy procesu twórczego. Jej główne cechy to:
Szybkość – serwis został zaprojektowany aby przyspieszyć codzienną pracę. Przekształca nieograniczoną moc maszyn w chmurze w osobisty superkomputer każdego użytkownika.
Smart Sync – to dodatkowa optymalizacja szybkości działania. Do Chaos Cloud automatycznie przekazywane jest tylko to co musi zostać renderowane. Gdy scena jest aktualizowana, ponownie synchronizowane są tylko te dane, które zostały zmienione – ograniczając upload do absolutnego minimum.
Wygoda - narzędzie działa z istniejącymi kontami użytkowników i zawiera przyjazny dla urządzeń mobilnych portal monitorowania pracy z funkcją podglądu, wstrzymania i wznowienia obliczeń. Ustawienia pracy dostosujemy w panelu kontrolnym Chaos Cloud, bez konieczności ponownego przesyłania sceny.
Podgląd na żywo – obserwuj przebieg renderingu, z dowolnego miejsca, na dowolnym urządzeniu. Zaraz po przesłaniu zadania użytkownicy mogą monitorować jego postęp z komputera, tabletu czy nawet smartfona a dla sceny wirtualnej rzeczywistości bezpośrednio na okularach VR.
Szybki dostęp - Chaos Cloud przechowuje ustawienia w chmurze, więc wystarczy je przesłać tylko raz a następnie automatycznie wykorzystywać ponownie w kolejnych projektach.
Bezpieczeństwo – infrastruktura usługi Chaos Cloud wykorzystuje zalety platformę Google Cloud rozpoczynając od bezpieczeństwa po potencjał innowacji. Do transferu plików wykorzystywany jest standardowy protokół Transport Layer Security protocol (TLS).
Ile kosztuje rendering w chmurze?
Serwis Chaos Cloud nie wymaga od użytkownika utrzymywania wielu stacji roboczych, konfiguracji i zarządzania serwerami, czy wielokrotnego zlecaniu obliczeń na farmach renderujących. Jest to prosta, dostępna dla każdego usługa wykorzystująca połączenie internetowe. Renderingi obliczane w chmurze rozliczane są za pomocą kredytów kupowanych w pakietach. Cena Chaos Cloud zawiera wszystkie opłaty. Nie ma dodatkowych czy ukrytych kosztów za licencje, upload, download, transfer czy przechowywanie projektu.
Predefiniowane pakiety kredytów w chmurze umożliwiają otrzymanie aż do 45% rabatu. W przypadku zapotrzebowania na większą ilości kredytów, pakiety niestandardowe są dostępne na żądanie. Niewykorzystane kredyty nigdy nie wygasają. Z kolei wykupione a nie wykorzystane kredyty nie podlegają refundowaniu. Jeśli renderowanie nie powiedzie się, użytkownicy otrzymają zwrot kosztów za nieudane ramki. Użytkownicy licencji edukacyjnych wykorzystujący Chaos Cloud podlegają takim samym opłatom jak użytkownicy licencji komercyjnych.
Rozpocznij testowanie Chaos Cloud z pakietem darmowych 20 kredytów!